Kazteks, 1989 yılında kurulan sektörün en eski firması Tüysan’ın referansıyla devamı olarak kurulmuştur.

Başta giyim sektörüne mont kuş tüyü ve elyaf dolumu; otelcilik ve ev tekstiline ise yastık, yorgan, kırlent-minder imalatı yapmaktayız.

İçerisinde bulunduğumuz bütün işlerde,
• İyi kalite,
• Uygun fiyat,
• Zamanında teslim,
• Sosyal uygunluk kurallarına uygunluk
her zaman ön planda tutmaktayız.

MİSYONUMUZ
Kalitemizden asla taviz vermeden müşteri beklentilerinin ötesinde hizmet veren, çevre ve insan sağlığına duyarlı üretim sistemlerine sahip bir işletme olarak ülkemiz ve dünya ekonomisine katkıda bulunmak.

VİZYONUMUZ
Firmamızın pazarda etkinliğini ve verimliliğini artırmak amacı ile, uzmanlık alanımızda öncü ve rekabetçi yapıda, nihai müşteri memnuniyetini hedef alan güvenilir ve saygın bir kuruluşu olmak.

ÇEVRE POLİTİKAMIZ
Kazteks, topluma ve doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirmek için çevreye ve beraber yaşadığı tüm canlılara saygı duyar, gerekli mevzuatlara uyar ve güncelliğini sağlar. Hedefimiz, çevre ile ilgili mümkün olan her alanda gelişmeyi sağlamak, çevresel etkilerin türlerini ve zararlarını tespit ederek kirliliği ve atıkları en aza indirmektir. Çalışanlarımıza sürekli eğitim vererek bu ilkeleri uygulamaları için teşvik eder çevre yönetim sistemimizi sürekli geliştiririz.

KALİTE POLİTİKAMIZ
Sektöründe uzun yılların tecrübesi ile ileri teknolojiyi ve modern mühendislik çözümlerini harmanlamış olan Kazteks, müşterilerine güvenilir, sorunsuz hizmet sunmayı ilke olarak benimsemiştir. Kalitemizin sürdürülebilirliğinin en önemli göstergesi titiz çalışmalarımız ve sunduğumuz hizmettir.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
Tüm kazalar önlenebilir ve önlenmelidir politikasını benimsemiş ve her işi yapmak için daima daha güvenli bir yol olduğuna inanan Kazteks’de, Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği diğer iş amaçlarımız kadar önemlidir.
Kazteks, ferdi sorumluluk bilincini oluşturmayı ve geliştirmeyi hedeflemektedir, Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği gerekliliklerini yerine getirmek için sorumluluk ve yetkiler tüm çalışanlarımız arasında payaşılmaktadır ve her zaman eğitime öncelik verilmektedir.