Kaz ve ördek tüyleri yastık ve yorgan üretiminde sıklıkla kullanılmaktadır. Hafifliği ve termal özellikleriyle oldukça konforlu bir uyku deneyimi yaşamanızı sağlar.

Türkiye ve yurtdışında bir çok otel projelerinde firmamızın üretmiş olduğu ürünler kullanılmakta, aynı şekilde yurt içinde de bir çok perakende markanın kuş tüyü ürünlerinin üretimi firmamız tarafından yapılmıştır.

Kuş tüyü ev ve otel tekstili ürünleri ile ilgili her türlü konuda bize danışabilirsiniz. Hedefleriniz doğrultusunda en uygun ve en doğru ürünü size sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Kuş tüyü doğada bulunan en iyi dolgu maddelerinden biridir. Termal özelliği, vücudun sıcaklığını tüyler sayesinde yalıtır ve içeride tutar. Sıcak tutmasının sebebi de budur. Ayrıca rüzgar geçirmez ve su kaydırıcı özelliği sayesinde de her türlü soğuk iklim şartlarını minimuma düşürüp ciddi bir koruma sağlar.

İmalatlarımızda kullandığımız kuş tüyleri avrupa standartlarına uygun şekilde gıda sektörü için kaz yetiştiriciliği yapan tesislerden temin edilmektedir. Eti yenen her hayvan gibi etleri gıda malzemesi olarak hazırlanır, yan ürün olan tüyleri de giyim sektörüne kazandırılır. Bu tesislerin rutin kontrolleri yapılmaktadır ve gerekli sertifikaları mevcuttur.

Tüylerimiz yurt dışında Almanya, Macaristan ve Hollanda’daki sertifikalı tesislerden ithal edilmekte, yurt içinde ise Kars ve Ardahan yöresi köylerindeki tesislerden toplanmaktadır.

– “Higroskopi” özelliğine sahip olan kaz tüyü; ortamdaki fazla nemi emer, kullanılmadığında geri bırakır.
– Isı ve nem dengeleyicidir.
– Az elde edilebilir bir malzeme olduğu için çok daha kıymetlidir.
– Yıkanabilir ve uzun ömürlüdür.

Kaz tüyü mont dolumları; hassas tartılı özel makine ve ekipmanları ile gerçekleştirilmektedir. Yüksek hassasiyete sahip otomatik terazi grubu ile tartım yapan, son teknoloji dolum makinaları, düşük bir işçilik maliyetinde kusursuz bir şekilde dolum işlemini gerçekleştirmektedir.

Model niteliğine göre makina dolumunun tercih edilmediği ürünlerde ‘’el ile doldurma’’ yöntemi uygulanmaktadır.